Evensel Ödüllü DynEd Yazılımları

Dil öğreniminde en önemli girdi görsel değil işitsel girdidir. Görsel girdi beyninizin bilinen anlamlarla dil kalıplarını eşleştirmeye çalışırken kullandığı işitsel girdiye destek sağlar. DynEd, görsel girdi olarak basit ve ikonik çizimler kullanarak, insan beyninin sese odaklanmasını ve böylece anlamların daha hızlı kavranmasını sağlar. Görsel bilgilerin animasyonlar ve videolar gibi gereğinden fazla bilişsel yük taşıyan görüntü türlerinden olması insan beyninin doğru kavramlara ulaşmasını geciktiren bir unsurdur.

Tekrar – dil öğrenme de dahil olmak üzere – tüm becerileri kazanmanın anahtarıdır. Çalışma oturumlarını nispeten kısa tutmak tekrarın sıkıcılığını azaltabilir. Günde bir saatlik bir çalışma önerilmektedir.  Ancak, günde iki defa 15’er dakikalık kısa çalışmalar yapmak dahi faydalı olabilir. Sıkıcılığı önlemenin ayrı bir yöntemi de çeşitliliktir, dolayısı ile çalışma odağınızı sık sık değiştirmeniz gerekmektedir. DynEd derslerinin çoğu 5 dakika veya daha az sürer. Bir çalışma oturumunda bir dersi yaptıktan sonra, aynı türden bir ders ile devam etmek yerine başka tür bir dersi yapmak çok daha yararlıdır. Programınız gereği birkaç yazılımla birden çalışıyorsanız, farklı bir yazılıma geçmek de iyidir. Odağı değiştirmenin ve sıkıntıyı en aza indirmenin başka bir yolu da her çalışma oturumunda önceki dersleri kısaca gözden geçirmektir. Bu tarz çalışma hem öğrendiklerinizi pekiştirmenize yardımcı olur, hem de yeni konularla çalışmaktan daha rahatlatıcıdır. Eskileri gözden geçirme, üzerinde çalıştığınız düzeydeki derslere geri dönmeden önce, canlandırıcı bir işlev görebilir. Ayrıca her yeni “Presentation” dersine girdiğinizde “5-Basamaklı Program“ı uygulayarak odağınızı değiştirmek de önemlidir:
Basamak 1: Ön Dinleme
Basamak 2: Ayrıntılı Dinleme
Basamak 3: Anlayarak Dinleme / Kontrol Etme
Basamak 4: Eşzamanlı Konuşma
Basamak 5: Kaydet, Dinle, Karşılaştır
“5-Basamaklı Program”ın uygulaması ile ilgili ilave bilgi almak için “DynEd Yazılımları ile Eğitim için Oryantasyon Videoları“ndan “Learning” videosunu izleyebilirsiniz.

Bu sorunun kesin bir cevabı yoktur, çünkü ilerleme süresi yapılan çalışmanın ne kadar verimli olduğuna bağlıdır. Mümkün olduğunca çabuk ilerlemek için eğitmeninizin ve size özel Çalışma Raporu‘nun tavsiyelerine uyun. Aşağıdaki zaman çizelgesi 6 veya daha yüksek Çalışma Notu olan çoğu kullanıcı için geçerlidir:

 • Başlama düzeyinden A1 düzeyine :   40 saat
 • A1 düzeyinden A2 düzeyine           :   70 saat
 • A2 düzeyinden B1 düzeyine           : 100 saat
 • B1 düzeyinden B2 düzeyine           : 150 saat
 • B2 düzeyinden C1 düzeyine           : 300 saat

DynEd’in Yerleştirme Testi, Avrupa Ortak Referans Çerçevesi (CEFR) ile denkliği tanımlı olan ABD Dışişleri Enstitüsü ölçeğine dayanmaktadır. 3.0 ve üzerindeki DynEd puanları (CEFR C1) anadil düzeyinde kabul edilir.

 • DynEd  0.5  – CEFR A1
 • DynEd  1.5   – CEFR A2
 • DynEd  2.0  – CEFR B1
 • DynEd  2.5  – CEFR B2
 • DynEd  3.0  – CEFR C1
 • DynEd  3.5  – CEFR C2

DynEd’in öğrencilerini çevrimiçi çalışmaya yönlendirmemesinin birkaç nedeni vardır. Birinci neden; yüksek kaliteli, güvenilir, uygun fiyatlı geniş bant internet erişiminin halen dünyanın pek çok yerinde erişilebilir olmamasıdır. İkinci neden; öğrencilerin ders çalışırken devamlı internete bağlanmalarının hareket özgürlüğünü kısıtlayıcı ve rahatsız edici olmasıdır. Üçüncüsü, çok zengin multimedya içeriği olan DynEd’in insan beyni hızında bir etkileşim sağlayabilmesi için içeriğin yerel cihazlar üzerinde hazır bulunmasının gerekliliğidir.  Etkileşimli yanıtların, tam hareketli video ve ileri seviye konuşma tanıma alıştırmalarıyla ile birlikte, hızlı ve sorunsuz akması ancak yerel cihazlar üzerinde yapılan çalışmalarla garanti edilebilir.  Akışın yavaşlaması veya kesilmesi gibi bağlantı sorunlarından endişe duymamak öğrencilerin teknolojiye değil İngilizce öğrenmeye yoğunlaşmalarını sağlar.

DynEd bazı İngilizce programlarından daha pahalı olabilir, ancak DynEd tutarlı, kanıtlanmış ve ölçülebilir sonuçlar arayan kullanıcılar için daha iyi bir fiyat/değer oranı sağlamaktadır. DynEd eğitmenleri kullanıcılara kişiselleştirilmiş bireysel destek sağlayarak çalışma verimini artırmaktadır.  DynEd kullanıcıları diğer İngilizce eğitim sistemlerinden daha yoğun ve daha kalıcı bir öğrenimi çok daha kısa sürede elde ederler.  Sonuçlar konusunda ciddi olan okullar, üniversiteler, şirketler ve bireyler için DynEd çok daha iyi bir seçimdir.

Evet, DynEd’in ayrı ayrı amaçlar için geliştirilmiş 20 değişik yazılımı bulunmaktadır. Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, Havacılık İngilizcesi, Hizmet Sektörü İngilizcesi gibi çeşitli yazılımların yanısıra, sayıların, çizelgelerin, grafiklerin ve mantıksal ilişkilerin dili gibi ana konularda özel içeriklere sahiptir. Özel amaçlı bu yazılımların her biri ayrı bir temel İngilizce bilgisinin geliştirilmesi için tasarlanmıştır.

Maalesef, sadece işinizle ilgili terim veya deyimleri ezberlemek pek işe yaramaz. Soru sorma, kavramları netleştirme veya bir talepte bulunma gibi ortak dil fikirleri ve işlevlerini açık bir şekilde ifade edebilme becerisi olmadan, uzmanlık gerektiren kelime ve cümleleri etkili bir şekilde kullanmayı öğrenmeye çalışmak hem zordur hem de öğrenilenler kolayca unutulur. DynEd, ilk önce kullanıcının temel İngilizce bilgisini oluşturmaya ve akıcı bilgi alışverişinde bulunma yeteneğini geliştirmeye yoğunlaşır. Kullanıcılar bu temel bilgileri edindikten sonra işleriyle ilgili kelimeleri ve dilbilimi kavramlarını da ekleyerek daha kapsamlı bir dili kullanmaya başlayabilir. DynEd, çalışanların alışılmadık durumlarda bile İngilizce’yi güvenle kullanabilmelerini sağlar.

DynEd’in pilotlar, yer kontrolörleri ve kabin ekipleri için Havacılık İngilizcesi yazılımları, havacılık profesyonellerinin kullandığı uçuş aşamaları değerlendirilerek hazırlanmıştır. Uçuş öncesinde meydana gelen görev ve olaylarla başlayarak, kalkış, uçuş, yaklaşma ve iniş, taksi ve uçuş sonrası işlemleri kapsayan konuları içermektedir. DynEd, her aşama için gereken havacılık dilini sunar ve her konu için ayrı ayrı ve gerçekçi dinleme ve konuşma pratiğini sağlar.  Ayrıca, uçuş güvenliği ve başarılı uygulamalar hakkında konuşmayı teşvik etmek için de gerçek acil durumlar ve kazalara ilişkin olaylar hakkında incelemeler sunar.

Çocuklar için DynEd Yazılımları

Çocuklar bilgisayar ve mobil cihazları kullanmayı severler. DynEd’in çocuk yazılımlarında kullanıldığı pastel renkler, çocuklara hem çekici hem de kolay izleme sağlamak için özenle seçilmiştir. Bilgisayar ile çalışma oturumlarının günde 20-40 dakika ile sınırlandırılması küçük çocuklar için bile göz yorgunluğu sorununu önlemektedir.

Bu sorunun cevabı duruma göre değişmektedir. Kendini motive eden bir çocuk büyük olasılıkla veli desteğine gereksinim duymayacaktır. Bununla birlikte, daha küçük ve/veya daha az disiplinli olan çocuklar, eğer velileri çalışmalarını izler veya birlikte çalışırsa, daha fazla faydalanacaklardır. Ayrıca, çocuklar genellikle dili daha hızlı öğrendiğinden,  velisine öğretmeye başlayan çocuklar da olacaktır. Bildiğiniz gibi, öğretmek de öğrenmenin en iyi yöntemlerinden biridir!

İngilizce eğitiminde öğretmenlerin sık değişmesi önemli bir sorundur. İngilizce öğrenmeyi kolaylaştırmak ve öğrencilere tutarlı ve arkadaşça bir öğrenme ortamı oluşturmak için DynEd, ana dilini sakin konuşan, sesleri kulağa tanıdık gelen ve ilgi çeken sanal karakterler kullanmaktadır.

neo Yazılımları

İngilizce gibi bir beceriyi öğrenmenin en iyi yolu sık sık ve kısa sürelerle çalışmaktır. Başarılı bir çalışma örneği günde iki kez yirmi dakika, ertesi gün ise otuz dakika çalışmak ve bu çalışmaları gün atlatmadan tekrarlamaktır. Her hafta en az 6.000 çalışma puanı toplamalı ve her sertifika düzeyi için en az 10 defa eğitmenlerimizden biriyle konuşmalısınız. Bunları yaparsanız, son sınavınızı da rahatlıkla geçip İngilizce sertifikanızı en kısa süre içinde alacağınızdan emin olabilirsiniz.

CEFR dil becerisini tanımlamak için kullanılan en önemli küresel standard olan Avrupa Dilleri Ortak Referans Çerçevesi’ni ifade eder. Bu standart tüm dünyada okullar, üniversiteler, şirketler ve resmi kurumlarda giderek daha sıklıkla kullanılmaktadır.

Bitirme süresi ne kadar iyi çalıştığınıza bağlıdır. neo ile haftada en az 6 000 puan almak ve çalışılan sertifika düzeyi için aşağıdaki toplam çalışma puanını toplamak gerekmektedir.

 • A1   130 000 points
 • A2   130 000 points
 • B1   140 000 points
 • B2   155 000 points
 • C1   190 000 points

DynEd eğitmenleri hedeflerinize ulaşmanızı sağlamak, tam olarak ne çalıştığınızı ve nasıl ilerlediğinizi bilmek için Yapay Zeka Sistemi’mizi kullanırlar. Sistem zaman içindeki ilerlemenizi takip ettiğinden, eğitmeniniz değişse bile, yeni eğitmeniniz eski eğitmeninizin kaldığı yerden devam edebilir. Tüm eğitmenlerimizin ortak hedefi İngilizce öğrenme deneyiminizi kolaylaştırmak, zenginleştirmek ve sizi desteklemektir.

Eğitmenlerle yapılan her oturumdan sonra öğrencilerden deneyimlerini 1 ila 5 yıldız arasında derecelendirmeleri istenir. neo LIVE, size uygun olan eğitmen seçiminde size yardımcı olmak için eğitmenlerinin adlarının altında aldıkları ortalama puanı görüntüler.

Eğitmen oturumları iki jeton değerindedir. Bir oturumda yer ayırtmanız için “LIVE Coaching” arayüzüne gidin ve sizin için en uygun eğitmeni seçin. Garantinizi korumak için CEFR seviyesi başına en az 10 koçluk seansını yapmış ve 20 jetonunuzu kullanmış olmalısınız.

Evet, eğitmen oturumunun tarihinden bir gün öncesine kadar yeniden planlayabilirsiniz. LIVE Coaching ara yüzününe gidin ve gösterge tablosunda ‘Reschedule’ seçeneğini arayın.

Eğitmeniniz oturuma 5 dakikadan fazla geç kaldığı takdirde jetonunuz otomatik olarak iade edilecektir.

Geç kaldı iseniz veya önceden planlanmış bir eğitmen oturumuna katılamadıysanız jetonlarınız iade edilmez. Sizinle eğitmeniniz arasındaki bağlantı eğitmen tarafındaki bir hatadan dolayı kopmazsa da jetonlar iade edilmez. Eğitmenlerimiz yüksek hızlı ve yedekli geniş bant bağlantısına sahip merkezlerde çalıştıklarından, genellikle eğitmenlerin bağlantısından dolayı bir aksilik olmamaktadır. Tüm eğitmen oturumlarınız için internet bağlantısı iyi olan bir yerden oturum açmanızı öneririz.

Çözümlerimizin size beklenen sonuçları sağlayacağından eminiz. Kurallarımıza göre çalışırsanız, İngilizce hedefinize önerilen sürelerde ulaşacağınızı garanti ediyoruz. Ancak, garantinizi korumak için haftada en az 6 000 çalışma puanı kazanmalı ve her CEFR düzeyi için en az 10 eğitmen oturumuna katılmalısınız. Bu kriterlere uyuyorsanız, ancak sertifika sınavınızı gene de geçemiyorsanız, sertifika sınavınızı geçinceye kadar ücretsiz çalışmaya devam edebilirsiniz. Garantinizin bir devamı olarak, sertifika sınavını tekrar almaya hazırlanmanız için size ayrıca 4 adet ücretsiz eğitmen jetonu da verilecektir.

Çok uzun süreler boyunca haftalık çalışmalarınızı yapamıyorsanız neo garantisini kaybedebilirsiniz. Ancak bir yıla kadar bir süre için neo uygulamasına ve eğitmenlere ulaşabilirsiniz. Hedefimiz, hazır olduğunuzda sertifika sınavını geçmenizdir.

Çoğu kişi ilk denemesinde sertifika sınavını geçmektedir. Ancak zorluk yaşanırsa, her CEFR düzeyinin sertifika sınavı üç defaya kadar tekrarlanabilir.  Sınavı geçtiğinizde sertifika şartlarını yerine getirmiş olacaksınız.

Teknik destek almak için [email protected] adresine kendi ana dilinizde e-posta gönderebilirsiniz.  neo Destek personelimiz 24 saat içinde ve kendi dilinizde yanıt vermeye çalışacaktır.

Herhangi bir CEFR düzeyinin sertifika sınavını geçtiğinizde, neo İngilizce sertifikanızı otomatik olarak oluşturur. Sertifikanızda isminiz, programa başladığınızda çekilen fotoğrafınız, CEFR düzeyiniz, sertifikanızı kazandığınız tarih ve sertifika sahibi olduğunuzu onaylayan size özgün bir kimlik numaranız da olacaktır. Bu kimlik numarası www.dyned.com/certverify adresinden doğrulanabilir.

neo’nun gelişmiş yapay zeka teknolojisi çalışmalarınızı sürekli olarak analiz ederek edindiği bilgileri çalışmanızın seyrine ilişkin kararlar vermek için kullanır, size özel olarak uyarlanan Konuşma Tanıma alıştırmaları sayesinde telaffuzunuzu geliştirmenize yardımcı olur ve yolculuğunuzun her adımında sizi ve eğitmenizi yönlendirir.

DynEd'in Dil Eğitimine Yaklaşımı

DynEd’in Karma Eğitim Sistemi  bireysel yapılan bilgisayar tabanlı çalışmalar ile DynEd sertifikalı eğitmenlerle yapılan düzenli oturumları birleştiren bir sistemdir. Sınıflarda veya uzaktan eğitim yoluyla yapılan eğitmen oturumları DynEd’in başarısının önemli bir bileşenidir. Teknoloji destekli bir program ne kadar iyi olursa olsun, öğrencilerin çalışmalarını kişiselleştirmek ve kullanılan dili öğrencinin gerçek hayatına özgü hale getirmek sadece bir eğitmen vasıtası ile yapılabilir.  Bireysel çalışmayı eğitmen çalışmaları ile “harmanlamak” her iki tarz çalışmanın da güçlü yanlarını ortaya çıkartır ve en iyi sonuçların elde edilmesini sağlar.

DynEd kullanıcıları her bireye uyum sağlayan bir yazılım olan Yerleştirme Sınavına (Placement Test) girerek çalışmaya başlarlar. DynEd’in Path Manager yazılımı, Yerleştirme Sınavı sonuçlarını kullanarak, ders ünitelerini uygun zorluk düzeylerinde kullanıma açar ve sonrasında kullanıcının yaptığı çalışmalara göre yeni konuların kilidini açarak ilerlemeyi düzenler. DynEd’nin patentli Shuffler mekanizması performanslarına bağlı olarak her kullanıcıya sunulan dil zorluğunu ve çeşitliliğini otomatik olarak ayarlar. Shuffler her bireyin en iyi öğrenebileceği düzeyde çalışmasını sağlar. Bu yapılmadığı takdirde kullanıcının düzeyine göre çok zor materyalleri öğrenmeye çalışmak gereksiz bir stres yaratabilir veya çok kolay olan materyalleri çalışmak çabucak sıkıcı hale gelebilir.  DynEd’in Placement Test, Path Manager ve Shuffler yazılımları birlikte çalışarak her kullanıcının kendi öğrenme hızında ve tam doğru dil düzeyinde sıkılmadan veya fazla zorlanmadan çalışmasını sağlar.

Dil öğrenmek bir beceridir. İngilizce öğrenmek müzik aleti çalmayı, araba kullanmayı veya futbol gibi bir spor yapmayı öğrenmeye benzer. Herhangi bir beceriyi geliştirmek zaman ve etkili bir uygulama gerektirir. Bir konuda gerçekten iyi olmak ilgili becerinin otomatik ve düşünmeden yapılabileceği kıvama gelmesidir. Dil becerisinde buna “akıcılık” denir. İngilizcenin akıcılık noktasına gelmesi için uzunca bir süre odaklanılmış bir uygulama yapmak gerekmektedir. Ancak, eğer çalışma seansları çok uzun tutulursa iyi konsantrasyon sağlamak zordur. DynEd, öğrencilere sık sık çalışmalarını, ancak bir seferde bir saatten fazla çalışmamalarını önerir. Yeni bir beceri edinmek beyinde değişiklikler yapmak demektir ve bu da yeni sinapsların ve sinir bağlantılarının büyümesi ve güçlenmesi ile olur. Bu tip değişiklikler oluşması zaman alan organik yapılardır. Kas geliştirirken de görüleceği gibi, bir günde yapılabileceklerin bir sınırı vardır. Tüm kaslar çok çalıştıktan sonra yeniden yapılanma için dinlenme süresine ihtiyaç duyar. Beyinlerin de yeni ve güçlendirilmiş bağlantıları yapılandırması için dinlenme zamanına ihtiyacı vardır. Bu nedenle haftanın değişik günlerinde kısa oturumlarda (haftada 3-5 kez) yapılan çalışmalar, bir veya iki gün içinde yapılan uzun süreli çalışmalardan çok daha etkilidir. Çalışma değişik günlere dağıtıldığında İngilizce öğrenmek daha az zaman alır ve öğrenilenler daha az unutulur.

DynEd’i diğer ders kitapları, kapsamlı okuma dizileri veya test hazırlık materyalleri gibi diğer öğretim materyalleriyle birlikte kullanmak yaygın bir uygulamadır. İyi öğretmenler öğrencilerin ilgisini çekmek ve yeniden odaklanmalarını sağlamak için çeşitli materyallerden faydalanırlar. Bununla birlikte öğrenci ilerlemesini optimize etmek için, mümkünse DynEd’in program çekirdeği olarak kullanılmasını öneririz. DynEd’in karma eğitim sisteminin temel pedagojik ilkelerini takip etmek de önemlidir: Öğrencilerin haftada 3 ila 5 defa kendi kendilerine çalışmaları ve öğretmenlerin haftada bir ders saatini öğrencilerin çalıştıkları dili kişiselleştirmek ve genişletmek için kullanmaları önerilmektedir. DynEd’i yalnızca zaman zaman, kendi kendine erişimli bir uygulama olarak ve sınıf desteği olmadan kullanmak çok daha az etkilidir ve önerilmemektedir.

Dil öğrenmenin doğal yolu bir bebek gibi önce dinleyip sonra konuşmaya çalışmaktan geçer. Evde ya da okulda okumayı ve yazmayı öğrenmeye başladığımızda anadilimizi zaten çok iyi konuşur durumda oluruz. Bir dili konuşma yeteneği, okuma ve yazma becerilerinin gelişimini büyük ölçüde kolaylaştırır. DynEd, işitsel/sözlü beceriler için bir temel oluşturduktan sonra okuryazarlık becerilerini geliştirir ve güçlendirir.

DynEd çocuklar için harf tanıma ve fonemik farkındalık çalışmalarını erkenden sunar, ancak bunu yaparken dahi işitsel/sözlü akıcılık becerilerine odaklanma ön plandadır. Dilin kullanımında akıcılık arttıkça, hedef kelime ve dilbilgisi modellerini güçlendirmek için okuma, yazma ve cümle kurma alıştırmaları yapılır. Hem çocuklar hem de yetişkin kullanıcılar dilde ilerledikçe okuryazarlık becerisinin gelişimine yönelik uygulamalar da artmaktadır. Derslerin içinde sözlü olarak yapılan çalışmalara eşlik eden okuma ve yazma çalışmaları mutlaka bulunmaktadır. Dilde akıcılık; kapsamlı okuma çalışmaları, yazma etkinlikleri, dikteler, cümle ve paragraf özeti alıştırmaları ve kısa kompozisyon çalışmaları ile birlikte geliştirilmektedir. İleri düzeylerde çalışan öğrenciler ana fikirleri tanımlama, geçiş cümlelerini tanıma, mantıksal sıralama ve çoklu cümle söylemlerinde ortak olan zamir referansları kullanma konusunda pratik yaparlar. Bunlara ilave olarak, DynEd’in Reading for Success yazılımı akademik okuma ve yazma için kapsamlı çalışmalar sağlar. Matematik, fen ve sosyal bilgiler gibi ders konularını kullanan Reading for Success yazılımı, ana fikirleri ve önemli ayrıntıları anlamak için detaylı okuma, hızlı okuma, bağlamında kelime bilgisini anlama, dilbilgisi ve kelime gruplarını tanıma, okuma akıcılığını artırma, hızlı sözcük tanıma ve çözümleme, anlamak için ipuçlarını kullanma, sesli okuma, doğru telaffuz etme, sözlük tanımlarını anlama ve kullanmada ilerleme sağlayan önemli bir uygulamadır.